روان شناسی کودک

کودکان وقتی با سرزنش و انتقاد زندگی می کنند می آموزند بی اعتماد به خود باشند. وقتی با خشونت زندگی می کنند می آموزند که جنگجو باشند. وقتی با ترس زندگی می کنند می آموزند که بُزدل باشند. وقتی با ترحم زندگی می کنند می آموزند که به خود احساس ترحم داشته باشند. وقتی با تمسخر زندگی می کنند می آموزند که خجالتی باشند. وقتی با حسادت زندگی می کنند می آموزند که در خود احساس گناه داشته باشند.

اما اگر با شکیبایی زندگی کنند بردباری را می آموزند. اگر با تشویق زندگی کنند اعتماد و اطمینان را می آموزند. اگر با پاداش زندگی کنند با استعداد بودن و پذیرندگی را می آموزند. اگر با تصدیق شدن زندگی کنند عشق را می آموزند. اگر با توافق زندگی کنند دوست داشتن خود را می آموزند. اگر با تایید زندگی کنند با هدف زندگی کردن را می آموزند. اگر با صداقت زندگی کنند حقیقت را می آموزند. اگر با انصاف زندگی کنند دفاع از حقوق را می آموزند. اگر با اطمینان زندگی کنند اعتماد به خود و اعتماد به دیگران را می آموزند. اگر با دوستی و محبت زندگی کنند زندگی در دنیای امن را می آموزند.

کوچولوی عزیزم من بهترینها را به تو می آموزم تا بهترین شوی.

 

 

 

/ 2 نظر / 12 بازدید
نيلوفر

سلام عزيز خاله امشب من و مامانی اومديم پيش مامان نازنين من بهت يه عکس هديه کردم که مامان اونو گذاشت توی paget . ميخوام بدونی که خاله نيلوفر بيصبرانه منتظره که زودتر در آغوش بگيردت و حسابی برات لالايی های قشنگ قشنگ بخونه تا جوجه کوچولو با آرامش بخوابه و خواب فرشته ها رو ببينه . عاشقتم . بوس .

شاهرخ

سلام چیزای قشنگی نوشتی انشاءالله یه بچه سالم و تندرست داشته باشی موفق باشی بای